314933-2026 - Resultat
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Schakt- och grävtjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSchakt- och grävtjänster
BeskrivningUpphandlingen avser i huvudsak schakt- och grävtjänster samt tillhörande resurser, entreprenadarbeten och stödinsatser som krävs för att genomföra och färdigställa arbetena. Detta inkluderar vid behov maskiner och fordon med bemanning, kompletterande personalinsatser, anläggningsentreprenader, transporter och bortforsling av massor, beredskapsinsatser samt relaterade produkter och tjänster.
Intern identifierare25/40
Typ av förfarandeSelektivt
Förfarandet är påskyndatnej
Förfarandets viktigaste känneteckenenl upphandlingsdokumentet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000