2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal projektledare, projekteringsledare, byggledare och KA
Beskrivning: Ramavtal för projektledare, projekteringsledare, byggledare och kontrollansvarig i syfte att komplettera Beställarens egen kompetens samt resursförstärkning. Uppdragen avser ROT-projekt inom flerbostadshus innehållande lokaler av olika volymer exempelvis; Stambyte, ventilation, installationer el och styr, yttre underhåll (fasad, gård och mark) lokalkonvertering samt lokalanpassningar.
Intern identifierare: FV-25/0004
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000