314970-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: KS 2021/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tillhandahållande av revisionstjänster inom nedan fyra (4) områden.
1.Sakkunnigt biträde till kommunens revisorer förgranskning av kommunens nämnder och styrelser.
2.Sakkunnigt biträde till kommunens revisorer i deras roll som lekmannarevisorer i bolagen
3.Lagstadgad revision för kommunens stiftelser
4.Finansiell revision för kommunens bolag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster, 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision, 79212100 Finansiell revision, 79212200 Internrevision
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen