Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fisk och skaldjur, djupfryst
Referensnummer: KS 2022/00145
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 15250000 Fisk och skaldjur
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inköp och leverans av fisk och skaldjur, djupfryst.
Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 15220000 Fryst fisk, fiskfiléer och övrig fisk, 15896000 Djupfrysta livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen