315028-2022 - ResultatSverige-Gävle: Delar och tillbehör till rullstolar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drivaggregat till manuella rullstolar
Referensnummer: RS 2021/467
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33193220 Delar och tillbehör till rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att upphandla drivaggregat till manuella rullstolar av olika modeller. Upphandlingen är uppdelad i 6 olika objekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33193000 Invalidfordon, rullstolar och tillhörande utrustning, 33193120 Rullstolar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen