2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fruktleverans
Beskrivning: Upphandlingen avser regelbundna leveranser av blandad frukt till SCB:s kontor i Örebro och Solna. SCB ska vid behov ha möjlighet att avropa andra slags fruktkorgar.
Intern identifierare: SCB2025/995
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222330 Stenfrukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1830070-0
Ytterligare klassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222300 Icke tropisk frukt, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1: Örebro
Beskrivning: Upphandlingen avser regelbundna leveranser av blandad frukt till SCB:s kontor i Örebro.
Intern identifierare: 1833688-1
Huvudklassificering (cpv): 03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222300 Icke tropisk frukt, 03222330 Stenfrukter
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2: Solna
Beskrivning: Upphandlingen avser regelbundna leveranser av blandad frukt till SCB:s kontor i Solna
Intern identifierare: 1833689-2
Ytterligare klassificering (cpv): 03220000 Grönsaker, frukt och nötter, 03222000 Frukt och nötter, 03222100 Tropisk frukt och nötter, 03222110 Tropisk frukt, 03222300 Icke tropisk frukt