2. Förfarande
Förfarande
Titel: Årsentreprenörer område Uppsala (Mark, el, VS, vent, kyla, måleri)
Beskrivning: Fortifikationsverket inbjuder er att avge ansökan i upphandling av årsentreprenörer inom områden enligt rubrik. Upphandlingen avser huvudsakligen ramavtal för arbeten på FORTV fastigheter i Uppsala.
Intern identifierare: 2615/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45236000 Markanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331231 Installation av kyl- och frysanläggningar, 45442100 Målning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Inbjudan