315204-2018 - ÄndringSverige-Jönköping: Medicinsk utrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sprut- och infusionspumpar
Referensnummer: RJL 2018/1393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Jönköpings län genomför upphandling av Sprut- och infusionspumpar RJL 2018/1393 genom
Förhandlat förfarande utan annons enligt Lag (2016:1145) om offentlig upphandling. Upphandlingens
omfattning och villkor framgår av upphandlingsdokumentet.
Upphandlingen genomförs av område inköp tillsammans med experter från verksamheten i form av
referensgrupp för kravställande.