315308-2022 - ResultatSverige-Malmö: Färdtjänstfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänstbussar, Specialtransporter
Referensnummer: ViSAB 2022-00009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114300 Färdtjänstfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar leverans av 5 st färdtjänstbussar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen