315399-2021 - ResultatSverige-Alvesta: Reklam
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster Selektiv
Referensnummer: 2020-315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79341000 Reklam
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till att lämna anbud i upphandling av reklambyråtjänster till Alvesta kommunkoncern
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtal för reklambyråtjänster för Alvesta kommun och de kommunala bolagen (nedan kallad köparen).
Upphandlingen kommer att delas i två delar:
— Tekniska tjänster - Fullservicebyrå inom webbdesign
— Grafiska tjänster - Olika sorters informationsmaterial inom såväl tryckt, rörlig som digital media.