315403-2021 - ResultatSverige-Varberg: Arkitekttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Arkitekttjänster
Referensnummer: 2021:6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71200000 Arkitekttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Varbergs Bostads AB inbjuder till att lämna anbud avseende ramavtal för arkitekttjänster. Upphandlingen avser att säkerställa behovet av externt stöd till Beställaren med projekt inom:
• Nyproduktion
• Förädling, om- och tillbyggnad
• Förvaltning, renovering och underhåll
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71220000 Arkitektonisk formgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen