315412-2021 - ResultatSverige-Visby: Telekommunikationstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bredbandstjänster
Referensnummer: RS2021-103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser att skapa ett ramavtal där internettjänster kan avropas på befintlig fiberanslutning till befintliga adresser.
Beskrivning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
64210000 Telefon- och dataöverföring, 72400000 Internettjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen