Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånsportal
Referensnummer: IN-IN20-0073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212200 Programvaruutvecklingstjänster för nätverk, Internet och intranät
II.1.4.
Kort beskrivning
Förmånsportal för Region Sörmland och Folktandvården
Aktuell upphandling
Region Sörmland och Folktandvården Sörmland AB upphandlar en förmånsportal som en helhetstjänst, IT-system (SaaS) för hantering av förmåner där det löpande underhållet och vidareutvecklingen ska ingå.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48219300 Programvara för administration, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen