315436-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Reparation av fartyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal reparation och underhåll av fartyg
Referensnummer: 22-05027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50241100 Reparation av fartyg
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska Sjöfartsverket (SjöV) ger Er tillfälle att lämna anbud för tecknande av ramavtal avseende reparation och underhåll av SjöV:s fartyg och dess utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen