315452-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster – Ramavtal - Lantmäteritjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal - Lantmäteritjänster
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för konsulttjänster inom lantmäteri och fastighetsutveckling.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125859:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71355000 Mätningstjänster, 71355200 Landmätning