315469-2023 - ÄndringSverige-Västervik: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nyföretagarutbildning och rådgivning
Referensnummer: U-052-2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Västerviks kommun upphandlar nyföretagarutbildning och rådgivning. Rådgivningen ska till exempel innefatta samordning och administration med fokus på finansiering, hållbarhet samt affärsmöjligheter och risker.
Takvolym för tjänsten är 4 000 000 Mkr.
Inbjudan
Västerviks kommun, nedan kallad Beställaren, genomför en upphandling av nyföretagarutbildning och rådgivning och inbjuder härmed anbudsgivare, nedan kallad Leverantör, att lämna anbud helt i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
Upphandlingen administreras av Inköpscentralen i Västerviks kommun.