315473-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Motorfordon – Upphandling av lastväxlare med kran till enheten Byggledning, entreprenad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av lastväxlare med kran till enheten Byggledning, entreprenad
BeskrivningUpphandlingen avser köp av en fabriksny lastväxlare med kranbil till enheten Byggledning, entreprenad.
Intern identifierareKS2026/0837
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34140000 Tyngre motorfordon, 34142000 Kranbilar och dumprar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av lastväxlare med kran till enheten Byggledning, entreprenad