Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt egenkontrollsystem för livsmedelshantering
Referensnummer: SN-2020-1939
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.1.4.
Kort beskrivning
Förvaltningar i Malmö stad har som ambition att gå från manuell hantering av egenkontroll av livsmedel med papper och penna till en digital lösning via mobila enheter för samtliga skolkök. Systemet ska gå att använda både via mobil, läsplatta och dator. Systemet ska vid behov gå att integrera med andra IT-system.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48100000 Programvara för särskild industri, 48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen