Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och avhjälpande underhåll utemiljö (7 distrikt)
Referensnummer: SFB-2018-0304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillsyn, skötsel och avhjälpande underhåll av utemiljön i Skolfastigheters fastighetsbestånd uppdelat i sju distrikt.
Anbud kan lämnas på alla sju entreprenader men en och samma anbudsgivare kan maximalt tilldelas tre entreprenader. Om endast ett anbud kommer in kan anbudsgivaren tilldelas samtliga entreprenader. Om endast två anbud kommer in kan en anbudsgivare tilldelas fyra entreprenader o.s.v.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 90 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen