2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastväxlarfordon till räddningstjänsten
Beskrivning: Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud för leverans av nytt tungt fordon med lastväxlare (“lastväxlarfordon”) till räddningstjänsten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34142100 Lastbilar med hissflak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001