Huvudsaklig CPV-kod 45252200 Utrustning till reningsverk
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholm Vatten och Avfall inbjuder leverantörer att lämna anbud avseende polymer till Bromma reningsverk. Polymeren ska användas vid slamavvattning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 24000000 Kemiska produkter, 24300000 Basiska oorganiska och organiska kemikalier, 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier, 24962000 Vattenreningskemikalier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen