2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vattenautomater
Beskrivning: Upphandlingen omfattar vattenautomater inklusive service. Avtal kommer att tecknas med en (1) leverantör. Upphandlande myndigheter är - Helsingborgs stad (212000-1157) - Helsingborgshem AB (556048-0674) - Nordvästra Skånes Renhållnings AB - NSR (556217-4580) - Räddningstjänsten Skåne Nordväst - RSNV (222000-3087) - Öresundskraft AB (559443–4069)
Intern identifierare: 203/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 51110000 Installation av elektrisk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31140000 Kyltorn, 31141000 Vattenkylare, 41000000 Uppsamlat och renat vatten, 41110000 Dricksvatten, 42000000 Industrimaskiner, 42960000 Manöver- och styrsystem, tryckeriutrustning, grafisk utrustning, utrustning för kontorsautomatisering och informationsbehandlingsutrustning, 42968100 Dryckesautomater, 51000000 Installation (utom programvara)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Vattenautomater