Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Digitalt provsystem för pedagogisk verksamhet skola
Referensnummer: KSN-2018-1959
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39162000 Skolutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Lösning och införande av Digitalt provsystem för pedagogisk verksamhet skola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39162000 Skolutrustning, 48822000 Datorservrar, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lösning och införande av Digitalt provsystem för pedagogisk verksamhet skola för 3 plus 1 + 1 + 1 år.
Skall köpas som tjänst.
Införas med start under hösten 2018.