2. Förfarande
Förfarande
Titel: Reservkraft med tillhörande service och underhåll
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för leverans av stationära reservkraftverk med tillhörande utrustning och tjänster. Reservkraftverken ska vara stationära aggregat avsedda för fast installation och dimensionerade för att säkerställa reservkraftförsörjning vid strömavbrott i aktuell anläggning. Upphandlingen syftar dels till att teckna ramavtal med högst tre leverantörer, dels till att inom ramen för denna upphandling tilldela kontrakt för två specificerade initiala anläggningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31682500 Reservelektricitetsaggregat
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126396:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 31682510 Reservkraftssystem, 31682530 Reservkraftstillförsel