2. Förfarande
Förfarande
Titel: Integration av unga mot vård- och omsorgs-yrket
Beskrivning: Upphandlingen avser en integration för att locka unga mot vård- och omsorgsyrket. Uppdraget riktas mot ungdomar i åldern 15-18 år med fokus att ge en meningsfull introduktion till arbetslivet och positiv upplevelse av vård- och omsorgsyrken.
Intern identifierare: KS 2026-00453
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79634000 Yrkesvägledning
Ytterligare klassificering (cpv): 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85310000 Socialt arbete, 85311100 Äldreomsorg, 98000000 Andra samhälleliga och personliga tjänster, 98110000 Tjänster tillhandahållna av företags-, yrkes- eller specialistorganisationer, 98130000 Diverse medlemsorganisationstjänster, 98133100 Samhällsförbättringar och stödtjänster till befolkningen
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Integration av unga mot vård- och omsorgs-yrket