315770-2021 - ÄndringSverige-Örebro: Sanering av anläggningar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sanering av skadedjur samt sent upptäckta dödsfall
Referensnummer: 21/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90920000 Sanering av anläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Tjänsten omfattar sanering av alla typer av skadedjur och insekter som blivit sanitär olägenhet samt förebyggande åtgärder för att hindra uppkomst/spridning.