315782-2021 - ÄndringSverige-Karlstad: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom fastighetssektorn - Besiktningstjänster
Referensnummer: KS-UH/2021:13
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för avrop av besiktningstjänster enligt nedanstående områden:
— Huvudbesiktningsperson/besiktningsperson bygg
— Besiktningsperson el, inklusive besiktning av passage och larm
— Besiktningsperson vs inklusive sprinkler
— Besiktningsperson ventilation
— Besiktningsperson styr
Avtal avses tecknas med två K per område. Avrop sker i enlighet med rangordning.