315820-2017 - ResultatSverige-Malmö: Markanläggning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för markarbeten i samband med uppförande av modullägenheter.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Malmö.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
MKB avser teckna ramavtal med fem (5) stycken ramavtalsentreprenörer för markarbeten (såväl grovplanering som finplanering) i samband med uppförande av modullägenheter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45236000 Markanläggning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.