315836-2023 - ResultatSverige-Simrishamn: Ingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska Konsulttjänster - DIS
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71300000 Ingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Dynamiskt inköpssystem designat för att tillgodose Simrishamns kommuns behov av tekniska konsulter, med undantag för de allra minsta uppdragen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71210000 Arkitektoniska konsulttjänster, 71241000 Genomförbarhetsstudie, rådgivning och analys, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll, 71314100 Tjänster på elområdet, 71315400 Byggnadsinspektion, 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71330000 Diverse byggnadstekniska tjänster, 71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71351210 Geofysiska konsulttjänster, 71351220 Geologisk rådgivning, 71400000 Stadsplanering och landskapsvård, 71420000 Landskapsarkitektur, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 79417000 Konsulttjänster för säkerhet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen