315914-2026 - Resultat
Sverige – Städning och renhållning – Specialstädning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSpecialstädning
BeskrivningRegion Gotland upphandlar ett ramavtal för specialiserade städtjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelDelområd 1 Höghöjdsstädning, storstädning samt golvvård
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103091:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90910000 Städning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 2 Flyttstädning, byggstädning, sanering samt städning av lägenheter
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103091:Lot:2