315933-2023 - ResultatSverige-Luleå: Förmedling av läkare
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skolläkare
Referensnummer: KLF 2023/33
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79625000 Förmedling av läkare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av beställarens behov av skolläkare till grundskolan, grundsärskolan, gymnasieskolan och gymnasiesärskolan.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79625000 Förmedling av läkare, 85121100 Tjänster utförda av allmänpraktiserande läkare, 85323000 Kommunal hälso- och sjukvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen