316031-2018 - ResultatSverige-Lidingö: Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mottagande av slam från Käppalaverket för nyttjande på åkermark
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
70200000 Uthyrning eller leasing av egen fast egendom
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att handla upp mottagande av slam för från förbundets reningsverk, Käppalaverket, Lidingö kommun för spridning på åkermark
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90510000 Avfallshantering, 90513800 Behandling av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen