316141-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Larmövervakningstjänster – Trygghetsskapande teknik Södertull och Arödsdal
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTrygghetsskapande teknik Södertull och Arödsdal
BeskrivningUddevalla kommun genomför en upphandling av trygghetsskapande teknik för vård- och omsorgsboende, initialt för boendena Södertull och Arödsdal, och inbjuder härmed till att lämna ansökan enligt detta upphandlingsdokument.
Intern identifierareSN/2025:113
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30237475 Elektriska sensorer, 35121700 Larmsystem, 35125100 Sensorer, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000