2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekonomisystem
Beskrivning: Herrljunga och Vårgårda kommuner ska upphandla ett nytt ekonomisystem och inbjuder intresseerade anbudsgivare att inkomma med anbudsansökan.
Intern identifierare: 25/4
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48443000 Programvara för redovisning, 48444000 Redovisningssystem, 48444100 Faktureringssystem, 48812000 Ekonomiska informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000