316217-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Lyft- och hanteringsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Liftar, sax- bil- bomliftar m.m.
Referensnummer: 047/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42410000 Lyft- och hanteringsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Inhyrning av liftar för tex beskärning av träd, sätta upp julbelysning samt byta lampor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42418000 Lyft-, hanterings-, lastnings- eller lossningsmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inhyrning av liftar för Göteborgs Stad samt Härryda, Lerum, Mölndals Stad, Partille och Öckerö.