316227-2022 - ResultatSverige-Oskarshamn: Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förmånscykel
Referensnummer: U-107-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Oskarshamns kommun arbetar för att vara en attraktiv arbetsgivare, såväl för att behålla befintlig personal som för att attrahera nya medarbetare.
Som ett steg i detta arbete vill kommunen erbjuda att tillsvidareanställda medarbetare att hyra en cykel med bruttolöneavdrag med förmånsbeskattning under 36 månader.
Takvolym för tjänsten är 6 000 000 SEK.
Inbjudan
Oskarshamns kommun, nedan kallad Beställaren, genomför en upphandling av förmånscykel och inbjuder härmed anbudsgivare, nedan kallad Leverantör, att lämna anbud helt i enlighet med detta förfrågningsunderlag.
Upphandlingen administreras av Inköpscentralen i Västerviks kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34430000 Cyklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen