Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre miljö
Referensnummer: 21/191
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Vi söker yttre miljö entreprenörer med god erfarenhet av yttre miljö uppdrag med höga kvalitetskrav och vill med vår avtalade leverantör upprätthålla en regelbunden dialog för att säker-ställa, förbättra och utveckla efterfrågad kvalitet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning, 98341130 Fastighetsskötsel, 98341140 Vaktmästartjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen