Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Förberedande arbeten inför sluttäckning av deponi
Referensnummer: 2021/715
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.1.4.
Kort beskrivning
Maskinresurser för omterrassering och för utläggning av avjämningslager (deponi på Åsens avfallsanläggning)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45232450 Anläggningsarbeten för dränering, 45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare, 60182000 Uthyrning av industriella fordon med förare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen