3163-2025 - Resultat
Sverige – Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel – Nationell upphandling PD-(L)1-hämmare 2025
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNationell upphandling PD-(L)1-hämmare 2025
BeskrivningNationell upphandling PD-(L)1-hämmare 2025 som sker inom ramen för Regionernas samverkansmodell för läkemedel.
Intern identifierareFSN 2023-0262
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33652000 Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000