316317-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning) – Byggmaterial
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelByggmaterial
BeskrivningDenna upphandling avser Byggmaterial för successiva beställningar och leveranser under avtalsperioden. Avtalet omfattar försäljning och leverans av diverse byggmaterial, fönster, dörrar, kök och infästningsmaterial samt tillhörande tjänster.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110689:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål, 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter, 44190000 Diverse byggmaterial, 44900000 Sten för byggnation, kalksten, gips och skiffer