Officiellt namn: Treklövern Bostads AB Postadress: Box 183 Ort: Klippan Postnummer: SE-264 22 Land: Sverige Att: Ulf Bengtsson E-post:ulf.bengtsson@treklovern.se
Ytterligare upplysningar kan erhållas från: Officiellt namn: Treklövern Bostads AB Postadress: Box 183 Ort: Klippan Postnummer: SE-264 22 Land: Sverige Att: Ulf Bengtsson E-post:ulf.bengtsson@treklovern.se
Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Land: Sverige Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=111038&Goto=Docs
Anbud eller anbudsansökningar ska skickas: Officiellt namn: Treklövern Bostads AB Postadress: Box 183 Ort: Klippan Postnummer: SE-264 22 Land: Sverige Att: Ulf Bengtsson E-post:ulf.bengtsson@treklovern.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Nybyggnad av bostäder 2.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Byggentreprenader
Projektering och utförande
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Klippan.
Nuts-kodSE224 Skåne län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Nybyggnad av 58 lägenheter enligt givet utförande eller totalentreprenörens egna förslag. Beställaren är angelägen om att upprättad budget kan innehållas och prövar gärna alternativ till eget projekterat utförande.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45210000 Byggnadsanläggning, 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45211300 Byggnation av bostäder
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner