Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI avseende webb-tjänst
Referensnummer: RFI Legimus
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Myndigheten för tillgängliga media behöver ersätta den befintliga webb-tjänsten (Legimus.se). Denna RFI är tänkt att tjäna som informationsinhämtning avseende ny webb-tjänst, antingen som färdig produkt eller utvecklingsprojekt. Vi hoppas ni tar er tid att svara på vår RFI.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48220000 Programvara för Internet och intranät, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI, se dokument.