Luleå hamn har behov av omhändertagande av avfall genererat från fartyg i form av oljehaltigt flytande avfall och septik.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90512000 Avfallstransport, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513700 Transport av slam, 90513900 Hantering av slam, 90514000 Återvinning av avfall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen