316450-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Rekryteringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: 21/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser huvudsakligen bemanningstjänster inom områdena administration, ekonomi, fastighet, HR, IT, kommunikation, support, tekniker, interimschef och specialist, som Sinfras medlemmar ska kunna avropa under en kortare eller längre tidsperiod.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen