316501-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Reklam och marknadsföring
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Språkkonsultbyrå
Referensnummer: 2020-5103-290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
CSN har ett stort antal texter som riktar sig till kund. Det är av stor vikt att dessa texter är begripliga, så att kunden förstår vår information.
Denna ramavtalsupphandling avser textöversyn, textproduktion, språkprojekt samt utbildning inom området.
Anbudsgivaren ska tillföra metoder, kunskap, vara bollplank och i vissa fall utföra de lösningar de kommit fram till.
Anbudsgivaren ska bistå CSN med konsultation, produktion, stöd, samt specialistkompetens när det gäller språkvård. Allt arbete ska genomföras i nära samarbete med medarbetare på CSN.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen