2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling Skyltar
Beskrivning: Upphandlingen ska uppfylla Migrationsverkets behov av olika typer av skyltning i och utanför Migrationsverkets lokaler, boenden och förvar i hela Sverige. Skyltar ska kunna beställas separat eller i kombination med montering och projektering. Skyltningen ska underlätta orienteringen för de som arbetar, bor eller besöker Migrationsverkets lokaler, boenden och förvar. Skyltningen är även en viktig del i att stärka Migrationsverkets profil både internt och externt. Skyltningen ska uppfylla krav i aktuell tillgänglighetslagstiftning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928400 Utrustning för allmän plats
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130896:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34928470 Skyltning, 34928471 Skyltmaterial, 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 31523000 Upplysta skyltar och namnskyltar