316512-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Kungälv: Färdiglagad mat
Meddelande om upphandling
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen
Färdiglagad mat i portionsförpackning och leverans till brukare.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kungälv.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Kungälvs kommun inbjuder till anbudsgivning avseende färdiglagad kyld mat i portionsförpackningar och leverans till brukare i Kungälv kommuns vård och äldreomsorgsverksamhet.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
15894200 Färdiglagad mat
II.2.
Upphandlingens omfattning
II.2.1.
Total mängd eller omfattning
II.2.2.
Information om optioner
Option: nej