316519-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teletjänstcentral – 2025 Kontaktcentertjänster serviceresor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel2025 Kontaktcentertjänster serviceresor
BeskrivningUpphandlingen avser avtal på kontaktcentertjänster för serviceresor samt den allmänna kollektivtrafiken till Länstrafiken I Norrbottens, Kommunalförbundet Kollektivtrafikmyndigheten i Västernorrlands län (Din Tur), samt Region Dalarna.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79512000 Teletjänstcentral
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114394:Lot:1