316523-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Ortopediska implantat
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ryggimplantat, ortopediska
Referensnummer: VF2022-00035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33183100 Ortopediska implantat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupper:
50. Bakre thoracolumbaltsacralt universalsystem och cervikalt bakre fixationssystem
51. Perkutant bakre thoracolumbaltsacralt universalsystem
52. Cervikalt främre fixationssystem
53. Cervikalt bakre fixationssystem (A), C1 C2 med hookar
54. Cervikalt bakre fixationssystem (B), med navigerbara skruvar