2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inköp av lastväxlare lastbil
Beskrivning: Detta är ett ramavtal som möjliggör upp till 10 köp av lastväxlare lastbilar. SVOA har för avsikt att beställa 4 fordon vid tecknade av avtal med följande fördelning: • 2st fordonsgas-drivna, • 1st HVO-drivet och • 1st el-drivet
Intern identifierare: 24SVOA494
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144900 Elfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Inköp av lastväxlare lastbil